Liptovská Porúbka
Liptovská Porúbka

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2022

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 209/2022 Z. z. vyhlásil
voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov
a určil deň ich konania

na sobotu 29. októbra 2022

voľby sa konajú od 07.00 h do 20.00 h

 

Informácie o podmienkach práva voliť a práva byť volený.

https://www.minv.sk/?volby-selfgov22

(Skopírujte webovú adresu do prehliadača)

Emailová adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka MVK/OVK:  obec.lporubka@gmail.com

Zapisovateľ: Miriam Pallova

Kontakt: +421915253295

 

Kandidáti:

Zoznam_zaregistrovaných_kandidátov_do_Zastupiteľstva_ŽSK_v._r..pdf (403.18 kB)

Zoznam_zaregistrovaných_kandidátov_pre_voľby_predsedu_ŽSK_v._r..pdf (393.19 kB)

https://www.zilinskazupa.sk/sk/volby-do-organov-zsk/volby-do-organov-zsk-roku-2022/ 

 

Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja
UVEREJNENIE VÝSLEDKOV volieb poslancov zastupiteľstva a volieb predsedu Žilinského samosprávneho kraja

Podľa § 158 ods. 1 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov uverejňuje volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja výsledky volieb poslancov zastupiteľstva a volieb predsedu Žilinského samosprávneho kraja, ktoré sa konali 29. októbra 2022.

A. Do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja boli zvolení:

vo volebnom obvode č. 1 – Bytča:
Miroslav Minárčik, Ing., Hlas - sociálna demokracia
Peter Weber, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Karina Holešová, Mgr., nezávislá kandidátka
vo volebnom obvode č. 2 – Čadca:
Ján Podmanický, JUDr., PhDr., PhD., Smer - sociálna demokracia
Martin Šenfeld, Ing., MBA, nezávislý kandidát
Jozef Grapa, Ing., Hlas - sociálna demokracia
Jozef Cech, PaedDr., Hlas - sociálna demokracia
Anna Belousovová, RNDr., nezávislá kandidátka
Matej Šimášek, JUDr., PhDr., PhD., Hlas - sociálna demokracia
Marianna Bebčáková, Ing., Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods - občianski demokrati Slovenska, Šanca
vo volebnom obvode č. 3 – Dolný Kubín:
Ján Prílepok, Ing., nezávislý kandidát
Peter Jonák, nezávislý kandidát
Zdenko Kubáň, Mgr., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
vo volebnom obvode č. 4 – Kysucké Nové Mesto:
Dušan Mičian, Slovenská národná strana
Alena Dudeková, PhDr., MBA, Hlas - sociálna demokracia
Matej Fabšík, Mgr., nezávislý kandidát
vo volebnom obvode č. 5 – Liptovský Mikuláš:
Branislav Tréger, Mgr., PhD., nezávislý kandidát
Ján Blcháč, Ing., PhD., Hlas - sociálna demokracia
Erik Gemzický, Ing., PhD., MBA, Hlas - sociálna demokracia
Michal Paška, nezávislý kandidát
Rudolf Urbanovič, Ing., Hlas - sociálna demokracia
Tomáš Martaus, JUDr., nezávislý kandidát
vo volebnom obvode č. 6 – Martin:
Stanislav Thomka, Ing., MBA, nezávislý kandidát
Erika Cintulová, Mgr., nezávislá kandidátka
Branislav Zacharides, Mgr., nezávislý kandidát
Michal Uherčík, Ing., Skúsme to inak, Sloboda a solidarita, Občianska konzervatívna strana
Tatiana Červeňová, MUDr., Hlas - sociálna demokracia
Tomáš Zanovit, PaedDr., Hlas - sociálna demokracia
František Výrostko, doc., Mgr. art., nezávislý kandidát
Milan Ftorek, nezávislý kandidát
vo volebnom obvode č. 7 – Námestovo:
Igor Janckulík, Bc., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Michal Strnál, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Július Piták, Ing., nezávislý kandidát
Albín Maslaňák, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Rastislav Zanovit, MUDr., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
vo volebnom obvode č. 8 – Ružomberok:
Ľubomír Kubáň, JUDr., nezávislý kandidát
Karol Javorka, MUDr., PhD., Hlas - sociálna demokracia
Martin Baran, Ing., nezávislý kandidát
Róbert Kolár, Ing., nezávislý kandidát
Ján Bednárik, Ing., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
vo volebnom obvode č. 9 – Turčianske Teplice:
Dušan Hrivnák, Mgr., nezávislý kandidát
vo volebnom obvode č. 10 – Tvrdošín:
Štefan Kristofčák, Mgr., Kresťanskodemokratické hnutie, Dobrá voľba a umiernení
Peter Šaško, MUDr., Slovenská národná strana
Jaroslav Rosina, Ing., nezávislý kandidát
vo volebnom obvode č. 11 – Žilina:
Peter Cibulka, Mgr., nezávislý kandidát
Patrik Groma, Mgr., Ing., PhD., nezávislý kandidát
Rastislav Johanes, MUDr., PhD., nezávislý kandidát
Juraj Popluhár, MUDr., PhD., MBA, Smer - sociálna demokracia
Róbert Kašša, Mgr., nezávislý kandidát
Peter Durmis, MUDr., nezávislý kandidát
Ľudmila Chodelková, PaedDr., nezávislá kandidátka
Ľubomír Bechný, Ing., nezávislý kandidát
Pavol Slota, Ing., Domov národná strana
Martin Kapitulík, Ing., nezávislý kandidát
Karol Čepec, nezávislý kandidát
Denis Cáder, Mgr., nezávislý kandidát
Peter Slyško, Hlas - sociálna demokracia


B. za predsedu Žilinského samosprávneho kraja bola zvolená:
Erika Jurinová, Ing., Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Sme rodina, Za ľudí, Demokratická strana, Ods ‐ občianski demokrati Slovenska, Šanca, Občianska konzervatívna strana, Sloboda a solidarita
V Žiline 
Dátum:
30. októbra 2022
                                                                                                       Bc. Ján Kleskeň v. r.
                                                                                                 predseda Volebnej komisie
                                                                                              Žilinského samosprávneho kraja

 

 

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Aktuálne počasie

dnes, sobota 3. 12. 2022
zamračené 4 °C 0 °C
nedeľa 4. 12. zamračené 6/2 °C

Preklad (translations)

fibris